"Talent Show" w Polskiej Szkole 2021

W tym roku Roxana Nowicki z Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater zaprosiła naszych uczniów do występu w pierwszym Talent Show dla dzieci. Nasze dzieci ochoczo wzięły się do przygotowań. Niestety, ze względu na kwarantannę nie mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Ale my się nie poddaliśmy i aby nie zawieść naszych pupilów, zorganizowaliśmy nasz własny mini Talent Show. Uczniowie bardzo się starali i pokazali swoje talenty. Oczywiście nie odbyło się bez nerwów. Każdy z niecierpliwością oczekiwał na swój występ i starał się z całego serduszka.

W pierwszej kolejności dzieci zaprezentowały prace plastyczne.  Serdecznie dziękujemy Oliverowi Paszkiewicz, Zosi Świetlik, Madzi Kadelskiej, Maji Kadelskiej oraz Zosi Budzińskiej za wspaniałe dzieła.

Godło Polski Olivera Paszkiewicz zostało naszym tymczasowym logo szkoły!  Oliver ma wyjątkowy talent do szkicu! Fiat 126 P Maji Kadelskiej przenosi nas do czasów z naszego dzieciństwa. Magda Kadelski narysowała zwierzęta z polskiego gospodarstwa, o którym opowiadała jej mama.  Różnorodne, kolorowe prace Zosi Budzińskiej cieszyły oczy i dusze. Zosia Świetlik użyła różnych technik do zaprezentowania wspaniałych barw przyrody.

Potem nadszedł czas na występy muzyczne. Duety rodzeństw Mirskich i Kadelskich zaśpiewały klasykę polskiej piosenki dziecięcej. Kaya Szot zaprezentowała z serca płynące wykonanie utworu „Pól Kroku Stąd” z filmu „Vaiana: Skarb oceanu”. Mateusz Mirski recytował „Pana Hilarego”. Nadmienić należy, że Mateusz w zeszłym miesiącu wygrał pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie recytatorskim prezentując ten właśnie utwór. Taneczny występ Emilki Lisowskiej podobał się wszystkim. Nasze dzieci zaprezentowały również swoje muzyczne talenty grając na pianinie. Usłyszeliśmy wspaniale różnorodne utwory w wykonaniu Zosi Świetlik, Olivii Miareckiej (która również śpiewała), oraz Zosi i Stasia Budzińskich.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze mamy grupę tak fantastycznych i utalentowanych dzieciaków!